6 situācijas, kad Tev noder aizdevums uzņēmumam

Aizdevums uzņēmumam – ātrs finansiāls risinājums

Ikviena biznesa attīstības ceļš met līkločus un cilpas, reizēm balansē uz kraujas malas un bieži nebanku finansēšanas uzņēmums Cityfinances palīdzēs atrisināt problēmas, lai sasniegtu jaunas virsotnes. Piemēram, kādos gadījumos ir nepieciešama ārēja finansiāla palīdzība, un kad labāk iztikt pašu spēkiem? Pieņemtais lēmums var pacelt uzņēmumu spārnos vai arī kļūt par smagu nastu, kas ilgstoši aizkavē attīstību.

Strādājot ar dažādu nozaru uzņēmumiem, Cityfinances konsultanti identificējuši sešus bieži sastopamus gadījumus, kad klientiem noderējis aizdevums uzņēmumam.

Aizdevums uzņēmumam iekārtu iegādei

Ražošanas nozarē strādājošajiem uzņēmumiem modernu ražošanas iekārtu iegāde ir kritiski svarīgs solis darba efektivitātes un līdz ar to konkurētspējas uzlabošanā. Nereti pirkums ir pirmā lielā investīcija un jāveic jau tad, kad uzņēmums pats vēl nav nopelnījis pietiekami daudz naudas. Šādā gadījumā aizdevums uzņēmumam faktiski ir neizbēgams, jo uzņēmuma kontos vienkārši nepietiek līdzekļu. Toties jaunās iekārtas dod iespēju strādāt ražīgāk un ne vien «noķert» ar vecāku tehniku strādājošos konkurentus, bet arī piedāvāt tirgū kaut ko jaunu un inovatīvu. Kā zināms, jomas celmlauži vājas konkurences apstākļos vienmēr nopelna vairāk, un tas dod iespēju palielināt apgrozījumu un ātrāk atpelnīt ieguldītos līdzekļus. Aizdevums uzņēmumam noderēs arī tad, ja nepieciešams salabot, pilnveidot vai uz brīdi nomāt iekārtas.

Preču iepirkšana un klāsta dažādošana

Tirdzniecības uzņēmumu darbība nav iedomājama bez pārdodamajām precēm. Bet lai kaut ko pārdotu, to vispirms ir jārada vai jānopērk. Te noderēs aizdevums uzņēmumiem. It īpaši jauniem tirdzniecības uzņēmumiem, kuriem nav pietiekama kapitāla, bet konkurences apstākļi prasa piedāvāt gana plašu produktu klāstu. Aizdevums uzņēmumiem šajā gadījumā kļūst par apgrozāmajiem līdzekļiem, lai papildinātu un dažādotu piedāvājumu. Līdz ar plašāku klāstu veikals kļūst pievilcīgāks un interesantāks pircējiem un piesaista jaunus klientus.

Papildu līdzekļi darbinieku algošanai

Pakalpojumu sniedzējiem, kā IT uzņēmumiem, mārketinga un reklāmas aģentūrām un citiem intelektuālā darba veicējiem, pati galvenā vērtība ir profesionāli darbinieki. No to zināšanām un prasmēm tieši atkarīgs, vai uzņēmums spēs nozarē konkurēt ar citiem, un vai klients būs apmierināts ar darba kvalitāti. Iegūstot aizvien jaunus un apjomīgākus pasūtījumus, neizbēgami rodas vajadzība pēc vairāk darba rokām jeb, precīzāk, galvām. Tomēr pakalpojumu sektora specifika paredz, ka klients par darbu samaksā vien pēc pasūtījuma pilnīgas izpildīšanas.

Tā kā IT jomā viena projekta īstenošana var ilgt pat vairākus mēnešus, bet darbiniekiem jāmaksā katru mēnesi, uzņēmumam nepieciešami pietiekami lieli līdzekļi algu samaksāšanai. Aizdevums uzņēmumiem var būt glābiņš arī šādās situācijās, jo kredītu izsniedzēji piedāvā naudu ikdienišķu izdevumu segšanai.

Aizdevums uzņēmumiem atpazīstamības stiprināšanai

Plānots laist tirdzniecībā jaunu produktu? Jāpiestrādā pie klientu skaita palielināšanas? Varbūt uzņēmums izlēmis iekarot jaunus tirgus? Mērķauditoriju aptverošas, integrētas mārketinga kampaņas realizēšana prasa ieguldīt ne vien naudu, bet arī darbu. Nereti kampaņas izstrādāšanai un īstenošanai vienkāršāk ir piesaistīt aģentūru, kas palīdzēs identificēt auditoriju, piemeklēt komunikācijas kanālus un vienosies par izdevīgākām reklāmu cenām. Taču tai būs jāsamaksā vēl pirms atpazīstamības pieaugums būs sācis nest taustāmus augļus. Aizdevums uzņēmumiem šeit būs tieši laikā.

Vērienīgāka kampaņa, starptautisku konferenču vai izstāžu apmeklēšana var izmaksāt vairākus tūkstošus eiro. Pat ne visiem vidējiem uzņēmumiem vienmēr ir brīvi tik lieli līdzekļi, bet atlikt reklāmas aktivitātes līdz brīdim, kamēr nauda būs sakrāta, nav īsti prātīgi. Aizdevums uzņēmumiem dos iespēju popularizēt zīmolu un tā produkciju vai pakalpojumus, uzreiz neiztērējot pārāk daudz pašu līdzekļus.

Aizņemties, lai iegūtu brīvus līdzekļus?

Lai arī daudzi biznesa konsultanti jauniem uzņēmējiem iesaka maksimāli izvairīties no kredītiem un darbības sākumposmā pēc iespējas iztikt ar saviem līdzekļiem, bieži vien aizdevumi uzņēmumiem noder naudas plūsmas uzlabošanai. Ja uzņēmumam nav pietiekami daudz brīvu līdzekļu, var gadīties palaist garām labu biznesa iespēju. Piemēram, brīvas naudas trūkuma dēļ tiek pieņemti lēmumi nebraukt uz kādu svarīgu nozares izstādi vai neiesaistīties projektā, kura sākumposmā jāiegulda pašiem savus līdzekļus. Ja jāizvēlas -aizdevumi uzņēmumiem vai palikšana ārpus spēles, tad pirmais variants no biznesa viedokļa būs izdevīgāks.

Aizdevumi uzņēmumiem darbības paplašināšanai

Jauna veikala atvēršana, ražotnes paplašināšana vai biroja pārcelšana uz plašākām telpām – visas šīs augoša biznesa parādības prasa papildu izmaksas. Aizdevumi uzņēmumiem risina ikvienu no tām. Aizdotā nauda dod iespēju izkliedēt izdevumus garākā laika posmā, lai finansiālais trieciens nebūtu tiks smags.

Aizdevēju rīcībā parasti ir dažādi aizdevumu veidi. Tādi, kā Kredīts uzņēmumiem, Faktorings, Aizdevums biznesam un Nauda biznesam. Precīzi izvēloties piemērotāko kredītu, aizdevumi uzņēmumiem ne vien neizmaksās pārāk daudz, bet arī būs lielisks palīgs biznesa attīstīšanā. Piesakies aizdevumi uzņēmumiem šeit.